מעגל החיים

התקדשות

מה פשר מעשה הקידושין המתחולל תחת החופה? מדוע רק האיש מקדש את האשה ולא להפך? מה בין קידושין לנישואין? החסידות שופכת אור חדש לגמרי על אחת המצוות שכמעט כולם מקיימים אך כמעט אף אחד לא מבין.  

לקריאת המאמר

החופש להתפלל

היציאה ל'חופש הגדול' מביאה אותנו להתבונן פנימה על עבודת ה' הנשית, עבודה של חופש ממסגרת שמובילה לתפילה מתמדת שלא תלויה בזמן ובמקום

לקריאת המאמר

איפור יהודי

תיאור יופיין של האמהות הקדושות, עולה – במבט ראשון – בסתירה עם התביעה היהודית להסתכל בתוכן ולא בקנקן. מהי, אם כן, ההסתכלות הנכונה על יופי והתייפות חיצוניים בחיינו? 

לקריאת המאמר

להיות קשור

התפילין הן "התכשיט" של הגבר היהודי, הקיים בשתי גירסאות, רש"י ורבנו תם. לפי הקבלה, שתי השיטות מייצגות שני רבדים של העולם, ששניהם אמת.

לקריאת המאמר

חינוך ליראה

בפרק שעבר דיברנו על חינוך לאהבה ולאהבת ה'. הפעם נעסוק בחינוך ליראה, והשפעת היראה על החינוך

לקריאת המאמר

חסד - חינוך למידת האהבה

אחרי ההתבוננות בצדדים השכליים של חינוך הילדים, נעבור להתבונן ולפתח את הפן הרגשי בחינוך. ראשית המידות, וממילא ראשית החינוך, היא מידת החסד – אהבה. על חום אהבה והשפעה על הזולת

לקריאת המאמר

לימוד גמרא

עד כה עסקנו בלימוד מקרא ומשנה, והסברנו את המתרחש בנפש: לימוד החומש ממלא את הילד אמונה, ולימוד משנה מקנה לו ידיעות רבות. ההכרה בפנימיות השלבים מסייעת במיקוד תשומת הלב וסדרי העדיפויות שלנו, ההורים והמורים.

לקריאת המאמר

לימוד משנה

אחרי פתיחת הלב במפגש עם אבות האומה ועם שאר הדמויות בתנ"ך עולה הילד לשלב של לימוד עיוני ומורכב יותר של המשנה, דווקא משום שעולמה של התורה שבעל פה מורכב יותר, הרי שהוא מתיישב יותר בכלי השכל של הילד

לקריאת המאמר

ללמוד לקרוא

עוד מעט יתחילו רבבות ילדים בהתרגשות את כיתה אל"ף בבתי-הספר ותלמודי-התורה. זה הזמן לפתוח מדור חדש על חינוך ילדים, בהצלחה!

לקריאת המאמר

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION