אודות הרב יצחק גינצבורג

Written by אבינעם on 14 אוגוסט 2011

הרב יצחק גינזבורג נולד בשנת תש"ה (1944) במיסורי, ארה"ב, ובשנת תשכ"ה עלה לארץ ישראל. הוא למד בישיבות בניו-יורק ובירושלים, וזכה לקבל מתורתם של גדוליישראל. בשנת תש"ל החל ללמד במסגרות שונות.

ידיעותיו המפליגות של הרב גינזבורג בכל תחומי התורה, לצד היכרותו המעמיקה עם תחומי המתימטיקה, המדע, הפילוסופיה והמוזיקה, איפשרו לו לחבר את חכמתה העתיקה של התורה עם מגוון נושאים השייכים לתרבות המודרנית – כגון מדע, פסיכולוגיה, אמנות, רפואה ועוד. כל אחד משיעוריו וספריו הוא מלאכת מחשבת של התבוננות מעמיקה, השמה את האצבע על הנקודות המהותיות ביותר בנושא הנלמד, ומאירה אותו מכל צדדיו באור פנימיותה התורה.

הרב גינזבורג הוא מייסדה של עמותת גַּל עֵינַי, ומחברם של למעלה משבעים ספרים בעברית ובאנגלית. בספריונפרשת שיטתו הייחודית בביאור הקבלה והחסידות. אחדיםמספריו הם: אל עולם הקבלה, להפוך את החשך לאור – פסיכולוגיה וקבלה, הנפש, ברית הנישואין, מבוא לקבלת האר"י, גוף נפש ונשמה – רפואה וקבלה, נפש בריאה, תיקון המדינה, ועוד. לצד היצירה שבכתב הלחין הרב מאות ניגונים מקוריים, של דבקות, געגועיםושמחה חסידית, ואף עיצב מספר תכשיטים לפי רעיונות קבליים.

לבלוג של הרב גינזבורג בעברית

לבלוג של הרב גינזבורג באנגלית


לחנות האתר בה ספרי, תקליטורי ותכשיטי הרב גינזבורג

 

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION