הצגת # 
יראה ממותקת

ביאור בפרק מא בתניא – טעימה מהספר החדש 'שערי תבונה'

לקריאת המאמר

נכתב על ידי Admin 100
הבטול המשמח

התביעה לבטול מעוררת התנגדות קמאית של הנפש הבהמית, המבטאת אותה במגוון קושיות וטענות כנגד הבטול. תשובות לכל השאלות.    

לקריאת המאמר

נכתב על ידי איתיאל גלעדי 83
מצניעות לפרסום

שני הקוים של ימין ושמאל מתבטאים בנפש בפתיחות וצניעות. הסדר המתוקן הוא להתחיל בצניעות, שמאפשרת לבנות עבודה אמתית, עבודה "לשמה", ואז לעבור לפתיחות ולפרסום של הימין - לגלות את האמת בעולם כולו.

לקריאת המאמר

נכתב על ידי איתיאל גלעדי 86
עשה והצליח

את משיח בן יוסף ומשיח בן דוד - שתי דמויות של גאולה - צריך לאחד למהלך אחד, לאישיות אחת, וגם לגלות את הניצוצות שלהם בתוך כל אחד ואחת מאתנו.    

לקריאת המאמר

נכתב על ידי Admin 126
להלביש את ה'לקריאת המאמר

נכתב על ידי איתיאל גלעדי 217
בחירת ישראל

הבחירה של הקב"ה בעם ישראל, שייכת לכך ששרש נשמות ישראל הוא-הוא כח הבחירה האלקי, כאשר עוד לפני עלית הרצון האלוקי ה' נמלך בנו מה לרצות ומה לעשות. הביטוי לכך הוא כח הבחירה החופשית האלקי שה' מעניק דווקא לנו.

לקריאת המאמר

נכתב על ידי איתיאל גלעדי 370
שכל, רגש וחויה

הגילוי האלקי השלם הוא בעולם האצילות. בעולמות התחתונים אליהם אנו שייכים, בריאה-יצירה-עשיה, מודגשת החלוקה הכללית למושכל-מורגש-מוטבע. כאשר השכל, הרגש וחוית-המציאות שונה בכל עולם - ומהם נגזרת עבודת ה' המיוחדת בכל אחד מהעולמות.    

לקריאת המאמר

נכתב על ידי איתיאל גלעדי 488
למצוא את אסוך השמן

גם שכנראה שהכל רחוק וחשוך וכבר אין לי שום דבר - יש "אסוך שמן", נקודת אמונה עצמית שלא נפגעה. איך מגלים את הנקודה ומה אפשר לעשות איתה?  

לקריאת המאמר

נכתב על ידי איתיאל גלעדי 657
להאמין בתשובה "היום"

כדי שהגאולה תגיע מיד, היום, בלי תהליכי בינים - זו צריכה להיות גאולת "זכו - 'אחישנה'", מכח הזכויות שלנו. אם כן, האמונה שהמשיח יכול לבוא היום, "בכל יום שיבוא", היא בעצם אמונה חשובה ועיקרית עוד יותר - אמונה שעם ישראל יכול לעשות תשובה היום, לעשות 'סוויצ'' של שינוי ברגע אחד

לקריאת המאמר

נכתב על ידי איתיאל גלעדי 679
לדעת להתחייב

כל יהודי מחויב בכל המצוות, אך יש לו מצוה אישית מיוחדת. החיוב במצוות תלוי בקבלת כח הדעת - הכח להבחין בחיבור האישי הפרטי וגם הכח להתחייב להכל, שני דברים שמתברר שהם תלויים זה בזה.  

לקריאת המאמר

נכתב על ידי איתיאל גלעדי 694

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION