אדר

תורה ברצון

תכלית שליחותם של ישראל היא ההשפעה לעולם כולו (וכנגד כך מנסה להלחם עמלק). השפעת ישראל על אומות העולם תלויה בקבלת התורה הפנימית שלנו - ככל שהדברים מופנמים אצלנו ברצון אנו מסוגלים להעביר אותם גם לאומות העולם.

לקריאת המאמר

אשר קרך – בדרך

אפשר להתייחס למלחמת עמלק כדרך הכרחית ליעד של הגאולה, אך האחיזה של עמלק היא דווקא ב"דרך", כשאדם נמצא במקום אחד ומרגיש שהיה מעדיף להיות במקום אחר. לכן, כדי להתגבר על עמלק צריך להחליף ראש - התכלית היא כאן ועכשיו, ואני צריך לעשות את עבודתי הנוכחית בשמחה, במנוחה ובתשומת לכל פרט.  

לקריאת המאמר

שמחת היין

ההודיה היא הכלי המתאים לקבל את השמחה

לקריאת המאמר

מפתח הלב

על כח הדעת, המפתח המרכזי בכוחות הנפש – לחודש אדר ב'

לקריאת המאמר

למה שונאים אותנו?

האם אפשר בכלל להפטר מהאנטישמיות, מהמן הרשע ועד הפתרון הסופי באמת  

לקריאת המאמר

כמו דגים במיםלקריאת המאמר

ההיסטוריה חוזרת

איך עושים גלגול נשמה ונשארים בחיים? בז' אדר מציינים את יום פטירתו של משה רבינו, אבל משה חוזר בכל דור ודור וממשיך את המשימה, להנהיג אותנו לקראת הגאולה.

לקריאת המאמר

קוף או מלך

האם בסוף ימיו הופך האדם לקוף או דווקא למלך? מאמר נוסף בסדרת 'התחדשות', בהשראת האות קו"ף הצוחקת של חודש אדר, מתאים במיוחד לבני גיל-הזהב ומעלה... 

לקריאת המאמר

אדר א' - הקץ הצוחק

"משנכנס אדר מרבים בשמחה" עם "חוש השחוק" בנפש, אך לשמוח ולצחוק כראוי זה לא צחוק, אלא משימה רצינית שכדאי להתחיל בה משנכנס האורח המיוחד שמגיע אחת לכמה שנים, הוא אדר ראשון. 

לקריאת המאמר

על פילים וקופים

הדוגמא המובהקת של חז"ל לדבר שאי אפשר לחלום אותו הוא של פיל הנכנס בתוך קוף של מחט. בפנימיות, הפיל הוא הפלא האלוקי, והקוף הוא... אנחנו!

לקריאת המאמר

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION