חברה ומדינה

ריבונות וחתונה

בלי פוליטיקה: הכרזת ריבונות על הארץ היא הצהרת אהבה

לקריאת המאמר

אוהבים גרים

מתוך אהבה מוסיפים נשמות לעם ישראל

לקריאת המאמר

תיקון ההוד

על זמן הגלות נאמר "הודי נהפך עלי למשחית" ו"כל היום דוה" וסיום הגלות תלוי בתיקון ההוד - בעבודת הפרט ובמנהיגות הדרושה לנו היום. תיקון ההוד בחמש קומות בנפש.  

לקריאת המאמר

משחק האינטרסים

תורת המשחקים אומרת לנו ש'הכל משחק' ו'הכל אינטרסים'. במבט ראשון, קצת מבהיל אנשים רציניים ואידיאליסטיים, אבל אליבא דאמת זו תמונת העולם המתאימה לרובד המוטבע שבנפש - וזו הדרך הנכונה להוציא לפועל, בצורה המיטבית, את המבט האובייקטיבי של השכל ואת האלטרואיזם של הרגש.  

לקריאת המאמר

ראש חָדָש

המועמד שלנו בבחירות – לא מה שחשבתם. מאמר מעובד מדברי הרב גינזבורג.

לקריאת המאמר

ילחם מלחמות ה' – וינצח

גדולת נפש אמתית מתבטאת בדחף קדוש לנצח - לא להסתפק בהישגים מוגבלים, הנמדדים בשיקולי רווח בהפסד, אלא לחתור בהתמסרות גמורה ליעד השלם של עולם מתוקן ואלוקי. זו מדתו של מלך המשיח, ש"ילחם מלחמות ה' - וינצח!", ולהנהגה זו עלינו כולנו להתמסר כ"צבאות ה'".  

לקריאת המאמר

שלום מתוך אמונה

הצעה מתוקנת ל"הסכם אברהם" – מתוך גליון התחדשות חשון תשפ"א

לקריאת המאמר

רק אהבה

בדורנו אוהבים לאהוב, לא לשנוא. את הרע צריך לשנוא, וכשרק אוהבים צומחות סטיות. ובכל זאת, בדחית השנאה יש ניצוץ משיחי גדול - אחרי שנהפוך את החשך לאור ואת המר למתוק נוכל להפוך גם את השנאה לאהבה    

לקריאת המאמר

להיות לבד ביחד

בימים של בידוד צריך לזכור ש"ירידה צורך עליה" ואפילו "ירידה תכלית העליה" - בתוך הבידוד אפשר למצוא חיבור ואהבת ישראל עמוקים אפילו יותר מה'ביחד' הרגיל.

לקריאת המאמר

במי אתה מאמין?

החיים של כל אחד מבוססים על אמונה ב'סיפור' על עובדות-החיים. הבחירה שלנו למי להאמין - לתקשורת או לתורה - היא בעצם הבחירה באיזה ממלכה אנחנו רוצים לחיות, אפילו עוד לפני ההכרעה במי אנחנו נותנים אמון שינהיג אותנו.

לקריאת המאמר

TPL_BEEZ2_ADDITIONAL_INFORMATION